با ما اشتراک شوید...
CAPTCHA Image   Reload Image
آموزش

برگزاری تعداد ۵ دوره ۱۴ روزه تئوری و عملی فیلدباس نیز با همکاری مدیران این شرکت در واحد آموزشی متانول پتروشیمی بندر امام ، از دیگر فعالیت های مهم آموزشی این مجموعه بوده است .در این دوره ها بیش از ۷۰ نفر از کارشناسان ابزار دقیق صنایع مختلف کشور آموزش دیده اند .این شرکت همچنین اقدام به برگزاری دوره ای مختلف در زمینه سیستم های اندازه گیری و کالیبراسیون کرده است

از دیگر موارد آموزشی برگزاری بیش از ۸ سمینار آمورشی در رابطه با سیستم های کنترل و ابزار دقیق برای شرکت های تابعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سایر شرکت های خصوصی می باشد که تعداد شرکت کنندگان در هر سمینار که اغلب از کارشناسان ابزار دقیق صنایع مختلف بخصوص پتروشیمی بوده اند متجاوز از۱۵۰ نفر بوده است.

گزیده ای از فعالیت های آموزشی به شرح زیر می باشد :

 

-1 سمینارهای آموزشی :

این شرکت با همکاری کمیته FCS و جهت آشنایی هر چه بیشتر پروژه های در دست احداث شرکتهای ملی صنایع پتروشیمی و سایر شرکتهای تابعه وزارت نفت و همچنین صنایع خصوصی چندین سیمنار یک روزه در زمینه فیلدباس با همکاری سازندگان معتبر و معروف در محل سالن آمفی تئاتر شرکت ملی صنایع پتروشیمی نموده است. از جمله سازندگان سیستم کنترل می توان از شرکتهای Emerson ، ABB ، Yamatake ،Yokogawa ،Smarو Simens و از جمله سازندگان تجهیزات فیلدباس می توان از شرکتهای MTL ،Hawke و P&F نام برد.

تعداد شرکت کنندگان در هر سمینار بطور متوسط ۹۵ نفر بوده که حدود ۷۰% شرکت کنندگان از کارشناسان ابزاردقیق شرکتهای تابعه پتروشیمی و مابقی از سایر شرکتهای تابعه وزارت نفت و شرکتهای خصوصی و دانشگاهها بوده اند.

در دور جدید نیز تاکنون شش سمینار آموزشی با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از اعضای مجمع کاربران ، اعضای انجمن مهندسان و کارشناسان شرکتهای تابعه وزارت نفت تشکیل گردیده و سمینار چهارم نیز در مورخ ۳/۱۰/۸۵ برگزار خواهد گردید.

 

-2 دوره های آموزشی :

از دیگر فعالیتها برگزاری دوره های آموزشی فیلدباس است. این دوره ها با همکاری اداره آموزش پتروشیمی بندرامام در واحد متانول آموزشی آن مجتمع که مجهز به سیستم کنترل فیلدباس است برگزارگردیده است. تعداد ۱۲ دوره که طول هر دوره ۵ روز است برگزار شده . شرکت کنندگان در این دوره ها بصورت تئوری با مباحث فیلدباس آشنا شده و بصورت عملی نیز نیمی از طول مدت دوره را با سیستم کنترل فیلدباس واحد متانول آموزشی تمرین نموده اند. تعداد نفراتی که طی ۱۲ دوره آموزش دیده اند ۱۵۰ نفر می باشد که از شرکتهای مختلف پتروشیمی و خصوصی شرکت نموده اند.

از دیگر فعالیت های آموزشی این شرکت  تهیه نرم افزارهای آموزشی سیستم های کنترل CS-3000 ساخت شرکت Yokogawa و برگزاری دوره های Operation ،Engineering و Maintenance مربوط به سیستم کنترل مذکور می باشد . در ضمن شرکت رضوان گستر تهران  با همکاری اساتید عضو کمیته فیلدباس اقدام به برگزاری دوره های تکنولوژی فیلدباس مقدماتی و پیشرفته و همچنینسایر دوره های آموزشی مرتبط باسیستم های کنترل و ابزار دقیق  نیز نموده است که تقویم آموزشی دوره های مذکور پیوست می باشد

 

-3 تهیه جزوات و استانداردها:

با توجه به عضویت کمیته فیلدباس در مجمعهای  Foundation Fieldbus وOPC Foundation از این طریق اقدام به جمع آوری اطلاعات و استانداردها نموده که مدارک فوق تکثیر و در اختیار صنایع پتروشیمی و سایر صنایع قرار گرفته است. هم اکنون علاقه مندان می توانند از طریق بخش آموزش شرکت رضوان گستر تهران به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

 

-4 برگزاری نمایشگاه بین المللی:

برگزاری شش نمایشگاه بین المللی فیلدباس باحضور سازندگان معروف و مطرح سیستم های کنترل و ابزار دقیق و همچنین شرکت های ایرانی دست

اندر کار جهت انتقال آخرین دستاورد های سیستم های کنترل و ابزار دقیق فیلدباس و ارتقاء سطح دانش فیلدباس در ایران بهمراه برگزاری سمینار و Work shop های جنبی نمایشگاه یکی دیگر از عملکردهای موفق شرکت رضوان گستر تهران می باشد.

ضمنا در راستای بهبود نمایشگاه از نظر کمی و کیفی اقدام به توزیع فرمهای ارزیابی در میان بازدید کنندگان نموده که بر اساس نظر بازدید کنندگان همه دوره بهترین سمینار ، بهترین غرفه ایرانی و بهترین غرفه خارجی انتخاب و جوایزی به ایشان داده می شود. همزمان نظر غرفه داران نیز در رابطه با جنبه های مختلف نمایشگاه جمع آوری گردیده و با توجه به آن اقدام به بهبود نمایشگاههای بعدی می گردد.

لازم بتوضیح است نمایشگاه های اول و ششم اختصاصا توسط شرکت رضوان گستر تهران بعنوان Co-Organizer برگزار گردیده است. ضمنا نمایشگاه بین المللی هفته کنترل در دانشگاه امیرکبیر نیز توسط این شرکت برگزار گردیده است.